- Reklama -spot_img
spot_imgspot_img

TOP trendy v ložnicích oživí obyčejnou českou domácnost: Díky šikovným trikem se vyspíte do růžova

Hnízdečko lásky, jakým ložnice jednoznačně je, si zaslouží vaši pozornost. Je to místo, kde byste měli být uvolnění v maximální možné míře. Spánek a reset našeho mozku je důležitý na to, jak s bude náš následující den ubírat. Naše nálady a činy jsou přímo od něj závislé.

Spánková rutina, kterou byste si měli osvojit
Ruku na srdce, kolik z vás mají přesnou spánkovou rutinu? A kolik z vás mají při posteli smartphone, se kterým v ruce stejně usínáte. Nemluvě o notebooku, který si do ložnice někdo také nosí. „Je dobré usínat a ráno vstávat pravidelně ve stejnou dobu. V odborné literatuře je doporučován čas spánku od 6 do 8 hodin pro dospělého člověka, ale není to pravidlem, „doporučuje Mgr. Karol Kováč, PhD. z Institutu stresu, který zároveň v této problematice pokračuje:
„Stejně významná je i předspánkové rutina. 30-60 minut před spánkem je vhodné věnovat se aktivitám, které podporují uvolňování. Každý večer byste měli tytéž aktivity následovat ve stejném pořadí. Po čase dochází k výraznému uvolnění, což se pozitivně odráží na kvalitě spánku, „dodává na záběr Kováč.

Orientace na světovou stranu
Ložnice bez ohledu na metry čtvereční by si měla zachovat vzdušnost. Je to oáza klidu, kterou při ideálních podmínkách byste měli orientovat směrem na východ. Pokoj tak není přehřátá a vy si můžete vychutnat místo dýchal osobitou atmosférou.

K bezchybnému spánku vám pomůže i levandulová oční maska, tato je z čistého hedvábí a sametu. Aromaterapeutické účinky, jaké levandule má budete usínat klidně a před sebou vás čeká hluboký spánek. Vstát totiž s pocitem energie je podmíněno kvalitě spánku.

Rolety a závěsy zabrání propuštění světla
Pokud se rozhodnete pro závěsy, pod které můžete zakomponovat i záclony, rozhlížejte se po těch, které sahají až po zem, v případě, že máte v ložnici velká francouzská okna. Trend posledních dní poukazuje také na návrat v podobě rolet. Rolety v minimalistickém designovém provedení oslavují comeback. Do interiérů severského stylu nebo loftového newyorského jsou přímo jako stvořené. Během podzimních dní si dopřejte atmosféru provoněného interiéru ložnice, k čemuž vám pomohou vonné svíčky.

Rozdělené matrace v manželské posteli
Erognomický polštář a kvalitní matrace jsou základem pro klidný, ale především zdravý spánek. Obzvlášť, pokud žijete už jako manželé.
„Pokud se například dělíte o postel s partnerem a máte rozdílnou hmotnost, je lepší mít v posteli dva samostatné matrace místo jednoho společného. Při výběru matrace je důležité zamyslet se i nad tím, zda upřednostňujete tvrdší nebo měkčí, „doporučuje Karina Hartai, designérka pro IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko.

Get in Touch

spot_imgspot_img

Related Articles

spot_img

Get in Touch

22,036FansLike
3,585FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Posts