- Reklama -magazín
spot_imgspot_img

To, co jíme, ovlivňuje naše chování a psychiku: Pokud chcete harmonický život, tato jídla podle odborníka vynechejte

„Souvislost toho, co máme na talíři a našich emocí je nepopiratelná“
„To, jaké živiny a všechny látky obsažené ve stravě přijímáme, velmi zásadně ovlivňuje i náš mozek, následně myšlení, chování. A to i to fyzické, ale zejména psychické. Tam je ta souvislost nepopiratelná. Proto bychom si měli jídlo vybírat nejen s ohledem na to, jaký vliv má na naši hmotnost a figuru, ale i emoční zdraví. to je však element, který si uvědomuje méně než 10% lidí. to číslo je skutečně alarmující, „vysvětluje MUDr. Oliver Tormák, odborník na výživu.

Když se v noci probouzíte nebo máte pravidelně problém usnout, projevuje se u vás únava, letargie, podrážděnost, za to všechno může zřejmě váš jídelníček. „Je to proto, že váš mozek není spokojen s tím, jaké potraviny a jídla jste v ten den přijali. A může jít klidně io nějaký zdravější variantu. Netřeba zapomínat na to, že do kategorie nevhodných potravin, nepatří jen čokoláda a fastfoody . „

Výzkumy dokazují, že jídla bohatá na omega-3 nenasycené mastné kyseliny, zejména hořčík, trypofán, kyselinu listovou a vitamíny skupiny B dokáží zlepšit naši náladu.

Pokud začnete ve větším množství přijímat prioritně zelenou zeleninu, čerstvé ovoce, bohaté bílkoviny, komplexní sacharidy, jídla, které mají přirozené omega-3 nenasycené mastné kyseliny a dostatek čisté vody, budete mnohem veselejší, vyrovnanější, spokojenější, šťastnější, optimističtější a zejména se budete i cítit podstatně lépe.

Pocit štěstí totiž jde ruku v ruce se zdravějšími návyky. Lidé v dobré náladě mají tendenci jíst lépe, častěji cvičí a mají kvalitnější spánek než ostatní.

Určité druhy jídel třeba eliminovat v jídelníčku na minimum
Vyhněte se sacharidům s vysokým glykemickým indexem, tedy sladkostem, dezertům, bílému pečivu, bílé mouce, smaženým a mastným jídlům, které expresním tempem zvýší v krvi hladinu cukru a odešlou jej i do mozku. Hladina pak zase prudce klesne a vyvolá to velký pocit hladu, s čímž souvisí i změny nálad, nevolnost, nervozita, neschopnost soustředit se a mnohdy depresivní stavy.

Tomuto se vyhněte:

bílé pečivo
bílá mouka
smažená jídla
mastné jídla
fastfoody
koláče, sladkosti, dezerty
čokoláda
kofein ve velké míře

Get in Touch

spot_imgspot_img

Related Articles

spot_img

Get in Touch

22,036FanoušciTo se mi líbí
3,912NásledovníciNásledovat
0OdběrateléOdebírat

Latest Posts