- Reklama -spot_img
spot_imgspot_img

Výroba plastů aneb kde se používají plné extrudované tyče?

Určitě jste zaznamenali obrovský boom okolo plastů a plastových polotovarů. V současné době se drtivá většina všech věcí na zemi vyrábí z plastu. Není se čemu divit, protože tento materiál v určitých oblastech jednoznačně převyšuje jak kov, tak i dřevo. Největší výhodou plastu je asi kombinace relativně velké odolnosti a nízkých výrobních nákladů, díky čemuž je možné vyrábět dostupné polotovary, které se dále uplatní v technologických procesech.

Proč se využívá PVC?

PVC je třetím nejvyužívanějším plastem na světě, takže by bez něj výroba plastů zdaleka nebyla tak efektivní. Poprvé byl tento plast syntetizován už v roce 1935, a od té doby se používá prakticky ve všech výrobních odvětvích. V současné době je populární hlavně neměkčené PVC, u něhož je vyžadována tvarová stálost po dlouhou dobu. U měkčeného PVC je naopak kladen důraz na určitou flexibilitu a schopnost se přizpůsobit. Typicky se jedná o igelit, rukavice nebo podlahové krytiny a hadice.

Jakými vlastnostmi disponují extrudované tyče?

Vývoj plastových polotovarů si klade za cíl zlepšení vlastností vyráběných plastových tyčí. Plné extrudované tyče vyrobené z PVC disponují především vysokou chemickou odolností, která je pravidelně zkoušena v laboratoři specializované společnosti. Tyče lze navíc velmi dobře svařovat a obrábět, tudíž je z nich možné vytvořit i složitější konstrukce. Samozřejmostí je teplotní odolnost i odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Kde je možné tyče použít?

Výroba plastových desek a plastových tyčí je pochopitelně přizpůsobena individuálním potřebám klienta. Specializovaná společnost dokáže vyrobit plné extrudované tyče o průměru 5 až 300 milimetrů, a to v několika různých barevných odstínech. Díky tomu je možné tyto polotovary využívat například při výrobě přístrojů a nádob, ve strojírenství nebo při výrobě elektrických svařovacích skříní.

Chystáte-li se využívat plastové polotovary, neváhejte oslovit renomovanou společnost. Plastové desky a plastové tyče ve špičkové kvalitě totiž jen tak někde neseženete.

Get in Touch

spot_imgspot_img

Related Articles

spot_img

Get in Touch

22,036FansLike
3,585FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Posts